Położenie

Żywiec to miasto położone w Beskidzie Żywieckim, u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim. Lokalizacja miasta, szerokie możliwości różnorodnego wypoczynku oraz coroczne cykle imprez kulturalnych przyciągają przez cały rok turystów zarówno z Polski jak i całej Europy.

Żywiecczyzna posiada bogate dziedzictwo kulturowe, dużą ilość zabytków które pamiętają wspaniałą przeszłość tego regionu oraz w dalszym ciągu żywe tradycje i zwyczaje górali beskidzkich. Warto zwiedzić m.in. takie miejsca jak Stary Zamek wzniesiony przez Komorowskich w latach 1485-1500 oraz Nowy Zamek – pałac wybudowany przez rodzinę Habsburgów, znajdujące się w przepięknym Parku Zamkowym o imponującej powierzchni ok. 26 ha oraz masę innych zabytków i miejsc– zarówno tych pamiętających bardzo dawne czasy, jak i nowych atrakcji takich jak np. Muzeum Browaru Żywieckiego.

Nasz region to również znakomite miejsce do wypoczynku - posiada bardzo dużą bazę rekreacyjno-turystyczną, która umożliwia całoroczny wypoczynek zarówno dla osób preferujących spokojniejszą formę wypoczynku jak i dla tych, którzy prowadzą aktywną formę rekreacji.

Samo miasto leży nad Jeziorem Żywieckim – miejscem w którym spotykają się fanatycy sportów wodnych oraz wędkowania. Praktycznie na każdym kroku istnieje możliwość wypożyczenia kajaków czy też rowerków wodnych, w wakacje odbywają się m.in. regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej a brzegi jeziora stanowią świetne miejsce do leżakowania i spędzania wolnego czasu.

Jezioro leży u stóp góry Żar, która jest bazą dla osób chcących spróbować sił w szybownictwie i lotniarstwie. Wygodny dojazd czy też możliwość skorzystania z kolejki, przyciąga dużą ilość osób zarówno chcących podziwiać piękną panoramę Beskidów jak również chcących w Zimie skorzystać z trasy narciarskiej, która jest zlokalizowana na zboczu góry Żar.

Góry zresztą otaczają nasz rejon. Nasz hotel znajduje się w Kotlinie Żywieckiej – idealnym miejscem do wypadów w pasmo Beskidów. Świetnie utrzymane szlaki turystyczne, ich różnorodny stopień trudności a przede wszystkim piękne widoki każdego roku przyciągają turystów z całej Polski. Najwyższym szczytem jest Babia Góra (1725m.n.p.t.) a świetnym punktem widokowym jest Hala Boracza, stanowiąca węzeł 6 szlaków turystycznych. Każdy miłośnik spacerów z pewnością znajdzie najlepszą dla siebie trasę i doceni piękno natury wszechotaczającej nasze miasto. W zimie działają m.in. wyciągi narciarskie w Zwardoniu, Korbielowie, Szczyrku i wielu innych lokalizacjach gdzie amatorzy sportów zimowych mogą aktywnie spędzić czas.

Planując urlop w naszym regionie, warto wziąć pod uwagę szereg imprez które są organizowane na Żywiecczyźnie. Wymieniając najbardziej popularne nie możemy pominąć imprez takich jak Tydzień Kultury Beskidzkiej, gotowanie Kwaśnicy wraz z towarzyszącymi jej koncertami, Męskie Granie organizowane przez znany na całym świecie Browar Żywiecki oraz dużej ilości koncertów, spotkań oraz zawodów przyciągających tłumy osób.

W 2018 roku została oddana ścieżka rowerowa, która ciągnie się z pod Zajazdu Beskidy wzdłuż pobliskiej rzeki Koszarawy aż do Jeziora żywieckiego. Ma ponad około 7 km długości. Możecie Państwo ją spradzić wypożyczając rowery w naszej wypożyczlni. 

Serdecznie zapraszamy